Tradiční

Vlčnovské
vdolečky

Vdolečky na svatbu, na pohřeb, na křtiny,
na hody, na oslavu i jen tak ke kávičce...

Jsme první soukromá pekárna ve Vlčnově, která se zaměřila na výrobu a prodej tradičního vlčnovského pečiva – Vlčnovských vdolečků. Vdolečky, makovníčky i ořechnovníčky jsou vyrobeny ručně a za použití přísně vybraných kvalitních surovin.
Naše historie sahá až do roku 1990.

Zárukou kvality našeho pečiva je používaná receptura, zpracování nejkvalitnějších přírodních materiálů, převážně ruční způsob zpracování těsta a dodržení osvědčených postupů.

Vdoleček

s tvarohovou nádivkou

7 Kč

Makovník

naplněný mákem

7,20 Kč

Ořechovník

plný ořechové nádivky

7,20 Kč

K ceně zakázky bude připočítána cena za krabici.
V případě objednávky, která bude dodána poštou, připočítáváme k poštovnému dle ceníku EMS i balné ve výši 49Kč.

Poptávka

Objednávku lze uskutečnit:

Přes facebook ani messenger objednávat nelze.

Platba při převzetí zakázky pouze v hotovosti.

K ceně zakázky bude připočítána cena za krabici.

V mimořádných situacích lze zboží zaslat poštou.
Využíváme poštovní zásilkovou službu EMS
s dodáním následující den na místo určení,
platba převodem na účet.

Ceník dle aktuálních platných podmínek České pošty.
K ceně dodání poštou připočítáváme speciální balné
ve výši 49 Kč.

Upozornění

Bohužel, výrobní kapacita není neomezená a požadavky se koncentrují obzvláště na Velikonoce, Vánoce a hody v blízkém okolí. Když někdo objednává až na poslední chvíli, nelze při nejlepší vůli vždy vyhovět. Je samozřejmě naší snahou rozložit výrobní kapacitu tak, aby počet odmítnutých zákazníků byl minimální. Nebojte se tedy objednat s předstihem. Zrušit objednávku není problém, upečeme toho míň, naopak navýšit na poslední chvíli bývá často komplikované.

Vyplňte poptávkový formulář, prosím

Děkujeme za Vaší nezávaznou objednávku. Nejpozději do 3 dnů se Vám ozveme. Pokud potřebujete objednat urgentně, volejte na telefon 774 333 665

  Ceník je platný od 10.3.2023
  Objednávka je závazná až po potvrzení emailem, který vám zašleme.

  Kontakt

  Svatava Josefíková
  Na Panském 860,
  687 61 Vlčnov
  IČ: 75702720
  DIČ: CZ5854052083

  Kudy k nám

  Souřadnice GPS
  49° 0‘ 16.193“ N
  17° 35‘ 9.494“ E
  Od prodejny průmyslové zboží Javor je trasa
  do naší provozovny řádně označena.

  O nás

  Historie

  Vdolečky se ve Vlčnově pečou od nepaměti. Hospodyně je pekly doma, receptura se předávala z generace na generaci.

  Pro výrobu vdolečků ve větším množství byly veřejností v 80. letech minulého století využívány prostory v 1. patře vlčnovské pálenice. Peklo se zde na svatby a jiné rodinné slavnosti, na Jízdu Králů, na hody, na pohřby. Pečení bylo organizováno svépomocí, tzn. že se tzv. „sešla“ ženská část rodiny, která pod vedením a odborným dohledem nejzkušenější „vdolečkářky“ ve Vlčnově, paní Růženy Kuželové, napekla vdolečky v potřebné kvalitě a množství.

  V roce 1990 byly prostory pálenice restituovány a dcera původních majitelů, paní Božena Josefíková, která od počátku 70. let pracovala v pekárenském průmyslu, se rozhodla změnit organizaci výroby tak, že sehnala partu kamarádek a s jejich pomocí začala vdolečky, makovníky i ořechovníky vyrábět na objednávku. Výroba se stala efektivnější, protože nebylo nutné při každém pečení zaškolovat nové pomocnice. Kvalita výrobků se zvedla a ustálila, takže zanedlouho si naše vdolečky, makovníky a ořechovníky začaly vyhledávat své stálé odběratele. Božena Josefíková po dosažení věku 70 let přivedla do pekárny svoji snachu Svatavu Josefíkovou, které předala tajemství výroby tradičního vlčnovského pečiva a po dalších 3 letech, kdy se jí zhoršil zdravotní stav i vedení pekárny.

  Dnes se jedná o firmu, která je kvalitou svých výrobků známá v širokém okolí. Zárukou kvality je používaná receptura, zpracování nejkvalitnějších přírodních materiálů, převážně ruční způsob zpracování těsta a dodržení osvědčených postupů. V únoru 2009 jsme zkolaudovali novou provozovnu na adrese Vlčnov, Na Rybníčku 860 a od květnu 2009 jsme sem přesunuli veškeré naše aktivity, takže v pekárně na pálenici nás už nenajdete.

  Ocenění

  Oceněním je nám každá dobrá zpětná vazba, kterou dostaneme a neustále se vracející spokojení klienti, kterých den ode dne přibývá. Reference naleznete jak na našem FB profilu nebo na Googlu.

  Naši zákazníci

  Naši zákazníci jsou především sousedé z blízkého i vzdálenějšího okolí, kteří se k nám pravidelně vrací. Kromě stálých zákazníků jste také i naše výrobky rozvezli jako dar do mnoha evropských států, na severoamerický kontinent i do Asie.

  Vdolečky opakovaně ochutnali taky oba naši polistopadoví presidenti, Václav Havel i Václav Klaus, nejvyšší představitelé římskokatolické církve u nás, kardinálové František Tomášek i Miloslav Vlk. Velkou poctou pro naši firmu byl okamžik, kdy měl naše vdolečky na svátečním stole papež Jan Pavel II.s.

  V poslední době vyhledávají naše výrobky i představitelé z podnikatelských a uměleckých kruhů. V lednu 2009 jimi byli pohoštěni poslanci Evropského parlamentu na summitu v Luhačovicích.

  Velmi rádi však uspokojíme kohokoliv, komu naše pečivo chutná. Do obchodní sítě jsme nikdy zboží nedodávali, takže pokud jste na „Vlčnovské vdolečky“ narazili někde v obchodě nebo v cukrárně, určitě nebyly od nás. Doposud jsme praktikovali pouze objednávkový systém.

  Vlčnovské vdolečky
  4.8
  Basierend auf 47 Bewertungen
  powered by Google
  Pavla Ksaioa
  Pavla Ksaioa
  13:48 20 Feb 21
  Můžu jen doporučit 👌
  Topimann
  Topimann
  12:17 04 Feb 21
  babička jsi nejlepší
  Martina M
  Martina M
  17:33 06 Jul 19
  Naprostá mana milou paní podaná. Koláčky se rozplývaly na jazyku. Škoda , že je máme tak daleko.
  Alle Bewertungen anzeigen
  js_loader

  Vlčnov

  Perla Slovácka

  Perlou Slovácka je odedávna nazýván Vlčnov, obec proslulá barvitou krásou krojů, vinařstvím, bohatstvím hudebních tradic, lidové architektury a především zvyků a obyčejů, z nichž zejména Jízda králů na sebe poutá takřka 200 let pozornost umělců, etnografů a folkloristů, ale i laiků, milovníků lidového umění z celého světa.

  V rámci prezentace regionu a obce mají naše vdolečky stálé zastoupení a jako gurmánská specialita byly vlčnovskými folkloristy předloženy hostitelům v destinacích, jejichž výčet je uveden níže.

  1991 Anglie, Bridgwater

  1992 Itálie , Maďarsko

  1993 Francie

  1994 Slovensko, Košice

  1995 Španělsko, Pamplona

  1997 Singapur (pohoštění velvyslanců Oceánie
  a ministrů Singapuru)

  1999 Malta 2000 SRN, Hanover, Světová výstava
  Expo 2000

  2002 Chorvatsko, Mali Lošinj

  2005 Jižní Korea

  2006 Francie, Štrasburg, Evropský parlament

  2008 Francie